ul. Księcia Józefa 81, 30-206 Kraków Tel. 691-608-133; 693-608-133 Pon.- Pt. 08.00 - 22.00; Sobota 09.00- 17.00


PROMOCJA TYGODNIA

WSKAZANIA I PRZECIWWSKAZANIA DO MASAŻU




MASAŻ PRENATALNY - MASAŻ W POŁOGU



MASAŻ RELAKSACYJNY



MASAŻ LECZNICZY - REHABILITACYJNY

Masaż klasyczny / Szwedzki
Masaż klasyczny, często nazywany masaż leczniczy, najbardziej popularny masaż ciała z całej grupy masaży leczniczych. Masaż klasyczny działa przeciwbólowo i w świetle najnowszych badań medycznych jest najskuteczniejszą metodą leczenia różnego rodzaju schorzeń kręgosłupa oraz narządów ruchu.
Jest to masaż dynamiczny z głębokim uciskiem wykorzystujący techniki takie jak głaskanie, rozcieranie, oklepywanie, uciski z przesuwaniem lub ugniatanie z przesuwaniem.
Wykonując masaż klasyczny regenerujemy i wzmacniamy mięśnie, regulujemy napięcie mięśniowe, zwiększamy elastyczność i sprężystość mięśni, polepszamy odżywianie tkanek, zmniejszamy tkankę tłuszczową, przyspieszamy przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Masaż wpływa korzystnie na metabolizm mięśniowy, poprawia krążenie płynów międzytkankowych, daje uczucie lekkości masowanych tkanek, podnosi ogólną sprawność fizyczną i umysłową.
W zależności od potrzeb klienta, masaż klasyczny może być wykonany całościowo, gdzie masowane są podudzia, uda, pośladki, pas biodrowy, grzbiet, kark i szyja, albo częściowo, gdzie masowany jest zmieniony chorobowo konkretny obszar ciała.
W przypadku drobnej kontuzji czy krótkotrwałego bólu masaż klasyczny może być wykonywany jednostkowo, tzn. 1-3 razy w tygodniu, aż do ustąpienia bólu. Natomiast w przypadku przewlekłych schorzeń oraz rehabilitacji masaż klasyczny o charakterze leczniczym powinien być wykonany w serii, bo tylko wtedy można oczekiwać optymalnego działania leczniczego. Podstawowa seria masażu klasycznego o charakterze leczniczym składa się z 10 zabiegów, wykonywanych codziennie lub co 2-3 dni. W zależności od potrzeb i efektu leczniczego ilość zabiegów może zostać zwiększona do kilku serii. Czas trwania masażu klasycznego bywa różny i w zależności od masowanej partii ciała, jednostki chorobowej, aktualnego stanu zdrowia pacjenta, może wynosić od 20 minut -częściowy do
6o minut całościowy masaż klasyczny.



Masaż segmentarny

Masaż segmentarny pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych, a często również ich przyczyn na drodze odruchowej. Znajduje szczególne zastosowanie w leczeniu chorób narządów wewnętrznych.
Wskazania:
- choroby narządów wewnętrznych
- zaburzenia krążenia
- choroby kręgosłupa, stawów i tkanek miękkich
- stany pourazowe
Przeciwwskazania:
- stany chorobowe przebiegające, powyżej 38◦ C,
- krwotoki i tendencję do ich wystąpienia,
- ostre i podostre stany zapalne,
- świeże zakrzepy,
- nowotwory,
- ostre bakteryjne stany zapalne tkanek i narządów wewnętrznych wymagających interwencji chirurgicznej,
- choroby przy których występują przeciwwskazania do masażu łącznotkankowego. Uwzględniamy przeciwwskazania pod kątem konkretnej jednostki chorobowej, przy której stosowany jest masaż.



Manualny drenaż – masaż limfatyczny

Jest to rodzaj terapii usprawniającej przepływ chłonki naczyniami limfatycznymi. W trakcie zabiegu terapeuta wykonuje specjalne chwyty, które mają formę powolnych ruchów okrężnych o małej sile nacisku. W efekcie tej terapii naczynia limfatyczne pracują intensywniej jeszcze przez kilka godzin po sesji terapeutycznej.
Wskazania:
- Obrzmienia o różnych przyczynach:
   • obrzęk żylny z owrzodzeniami goleni lub bez
   • obrzęk pourazowy (skręcenia, stłuczenia, zwichnięcia)
   • obrzęk pooperacyjny
   • obrzęk lipidowy
   • obrzęk przy schronieniach reumatycznych, niedowładach
   • obrzęk nabyty, samoistny wynikający z zaburzeń krążenia limfy
- Pierwotny obrzęk limfatyczny przy hipoplazji i aplazji naczyń chłonnych (dotyczy głównie kończyn dolnych)
- Wtórny obrzęk limfatyczny po operacyjnym usunięciu guza wraz z usunięciem i/lub naświetleniem miejscowym węzłów chłonnych (np. guzy sutka – obrzęk węzła pachowego, miednicy mniejszej – obrzęk węzła pachwinowego, obszaru szyi i twarzy – obrzęk węzłów szyi i twarzy)
- Zespół neurowegetatywny
   • migrena
   • neuralgia n. trójdzielnego
   • współczulna dystrofia odruchowa (zespół Sudecka)
Przeciwwskazania:
- ostre zapalenia
- niewydolność serca
- ostry zakrzep żylny
- guzy złośliwe, nowotwory
- niewyleczone choroby zakaźne



Masaż głęboki

Masaż głęboki jest rodzajem terapii skupiającej się na przywracaniu prawidłowego stanu głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej.
Wyjątkowo skuteczny jest w przypadku przewlekłych napięć w różnych strefach, znakomicie sprawdza się m.in. w przypadku sztywności karku, przy napięciach dolnego odcinka pleców czy bolesnym barku.
Masaż głęboki czerpie techniki między innymi z rozluźniania mięśniowo-powięziowego (myofascial release), masażu tkanki łącznej, terapii punktów spustowych.
W przypadku nieprawidłowego napięcia lub przy uszkodzeniu mięśni w tkance pojawiają się zrosty(bolesne, nieruchome i sztywne obszary) pojawiają się one zarówno w poziomie mięśni, ścięgien jak i więzadeł. Zrosty te mogą blokować krążenie i wywoływać ból, powodować ograniczenie ruchu, mogą być również przyczyną stanów zapalnych. Masaż głęboki poprzez rozluźnienie, wydłużenie i zlikwidowanie zrostów oraz nieprawidłowych wzorców ruchowych w układach tkanek znosi ból i przywraca prawidłowy zakres w najbardziej efektywny i najmniej obciążający pacjenta sposób.
Zalecany w przypadku:
- przewlekłego bólu
- ograniczenia ruchomości
- pozostałości po urazach (np. uraz biczowy - whiplash, upadek, kontuzja)
- nawracających, bolesnych urazach
- w zespole cieśni nadgarstka, zespole górnego otworu klatki piersiowej
- wadach postawy
- fibromialgii
- napięciach i skurczach mięśniowych
Zalety:
- rozluźnia i relaksuje
- likwiduje ból
- normalizuje napięcie mięśni
- zwiększenie zakresu ruchu




MASAŻ UJĘDRNIAJĄCY

Galeria