ul. Księcia Józefa 81, 30-206 Kraków Tel. 691-608-133; 693-608-133 Pon.- Pt. 08.00 - 22.00; Sobota 09.00- 17.00


PROMOCJA TYGODNIA

TERAPIA MANUALNA
MEDYCZNA TERAPIA SPORTOWANEUROMOBILIZACJA

Techniki mobilizacyjne i manipulacyjne

Mobilizacja jest zabiegiem wykonywanym na tkankach w celu poprawy ich ruchomości ale impuls, który wprowadza manipulator pozostaje pod fizjologiczną kontrolą pacjenta.

Manipulacja jest zabiegiem dążącym do poprawy ruchomości tkankowej, lecz zazwyczaj poprzez swoją prędkość nie pozostaje pod świadomą kontrolą pacjenta.

W obydwu przypadkach manipulator powinien monitorować odpowiedź tkankową podczas wykonywania techniki. Ponieważ mobilizacja jest techniką wolniejszą i o różnej amplitudzie terapeuta może prowadzić monitoring odpowiedzi tkankowej podczas całego okresu wykonywania techniki. W przypadku manipulacji, która zazwyczaj jest ruchem wysokiej prędkości i małej amplitudy, monitoruje się zazwyczaj barierę tkankową tylko przed wykonaniem pchnięcia manipulacyjnego.

Manipulacje wymagają większej precyzji wykonania gdyż są bardziej inwazyjne i mogą mieć poważniejsze skutki uboczne w przypadku nieprawidłowego ich przeprowadzenia.

Przy terapii z wykorzystaniem technik manipulacyjnych i mobilizacyjnych, za pomocą technik manualnych przywróci się ruchliwość peryferyjnych stawów i kręgosłupa do właściwego stanu. Celem zabiegów jest rozluźnienie segmentu ruchowego, odnowa gry stawu, ale i wzmocnienie napięcia mięśniowego i leczenie tzw. punktów spustowych.
PNFSETTERAPIA TKANEK MIĘKKICH, PUNKTY SPUSTOWEĆWICZENIA Z UŻYCIEM SPRZĘTU THERA BANDKINEZIOTAPING / PLASTROWANIE DYNAMICZNEKOMPLEKSOWA TERAPIA PRZECIWOBRZĘKOWA

Galeria