ul. Księcia Józefa 81, 30-206 Kraków Tel. 691-608-133; 693-608-133 Pon.- Pt. 08.00 - 22.00; Sobota 09.00- 17.00


PROMOCJA TYGODNIA

TERAPIA MANUALNA
MEDYCZNA TERAPIA SPORTOWANEUROMOBILIZACJAPNFSET

Ćwiczenia lecznicze wg Metody SET - równowaga i stabilizacja (propriocepcja) - sprzęt REDCORD

System ćwiczeń wg metody S-E-T jest bezbólową, bezwysiłkową terapią funkcjonalną, gdzie pacjent wykonuje precyzyjne ruchy oparte na zasadach fizjologicznych według naturalnych osi ruchu. Ćwiczenia uwalniają od nadmiernego napięcia i bólu, jak podczas ćwiczeń w wodzie, a do tego wykonuje się je bardzo precyzyjnie zgodnie z osiami ruchu. Rozluźnienie napiętych mięśni jest osiągane poprzez powtarzające się bezbólowe ruchy. Celem ćwiczeń terapeutycznych jest osiągnięcie jak najszybszej poprawy stanu fizycznego, ustabilizowanie i powrót do prawidłowego poziomu funkcjonalnego. Terapeuta, wykorzystując system , indywidualnie dobiera program ćwiczeń, które nie powodują bólu ani nacisku na uszkodzoną tkankę. Regularne ćwiczenia na sprzęcie REDCORD poprawiają ogólną sprawność fizyczną, ćwiczący toleruje większy wysiłek oraz szybciej powraca do formy po przedłużonym wysiłku fizycznym.
Ćwiczenia wg metody S-E-T są doskonałym dodatkiem do innych ćwiczeń ruchowych, również znajdują szerokie zastosowanie w leczeniu:
• schorzeń kręgosłupa dorosłych i dzieci
• bólów kręgosłupa u kobiet w ciąży i po porodzie
• chorób zwyrodnieniowych stawów kolanowych, biodrowych łokciowych, barkowych
• stanów po operacjach kręgosłupa, stawów obwodowych
• stanów po urazach kończyn, również unieruchomionych opatrunkami gipsowymi

W praktyce wykorzystujemy między innymi:
1.Ćwiczenia głębokich mięśni stabilizacyjnych kręgosłupa.
2. Siłowy trening mięśniowy bez ciężarków i niebezpiecznego obciążania stawów (siłownia), a z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.
3. Trening sensomotoryczny czyli odtwarzanie pamięci ruchowej i umiejętności kontrolowania właściwego położenia własnego ciała - zapobieganie nawrotom dysfunkcji narządu ruchu.

Ćwiczenia indywidualne dopasowane do celów treningowych i możliwości ćwiczącego.

W serii 10 - 15 zabiegów.
TERAPIA TKANEK MIĘKKICH, PUNKTY SPUSTOWEĆWICZENIA Z UŻYCIEM SPRZĘTU THERA BANDKINEZIOTAPING / PLASTROWANIE DYNAMICZNEKOMPLEKSOWA TERAPIA PRZECIWOBRZĘKOWA

Galeria