IPL TRIOS

Najskuteczniejszą metodą leczenia zmian naczyniowych jest terapia laserowa. W tej dziedzinie zastosowanie aparatu TRIOS IPL. Zmiany naczyniowe na twarzy mogą być bardzo różnorodne. Najczęściej zgłaszają się pacjenci z rozszerzonymi naczynkami na twarzy, z rumieńcami, z naczyniakami gwiaździstymi, naczyniakami na ustach oraz z naczyniakami płaskimi. Parametry światła odpowiednio dobiera kosmetolog w zależności do tego, jaka zmianę chcemy usunąć. W przypadku zwalczania rumienia 570-1200nm. Światło to jest selektywnie pochłaniane przez barwnik krwi- hemoglobinę. Po dojściu barwnika - "chwytnika" światło zmienia się w ciepło i zmiana skórna ulega zniszczeniu bez uszkodzenia skóry zdrowej.

Leczenie rumienia, teleangiektazji -rozszerzone naczyńka na twarzy i dekolcie.

Pierwszym klinicznym objawem utrwalonych poszerzonych naczynek krwionośnych jest zaczerwienienie tzw. rumień. Początkowo rumień mija, ale z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stałe. W konsekwencji powstają wyraźne, trwałe rozszerzone naczynia krwionośne, które są widoczne przez naskórek. Tego typu zmiany określamy terminem teleangiektazji. Teleangiektazje są to widoczne, trwale rozszerzone naczynia włosowate splotu podbrodawkowego skóry, które uwidaczniają się przez naskórek w postaci drobnych czerwonych "nitek". W skrajnych przypadkach mogą one ściśle przylegać do siebie tak, że dają obraz jednorodnego zaczerwienienia. Czynnikami zewnętrznymi sprzyjającymi rozszerzaniu naczyń są: przewlekła ekspozycja na słońce, zbyt częste korzystanie z solarium, wiatr, mróz, duże wahania temperatur, długotrwałe stosowanie miejscowych sterydów, zwłaszcza na twarz, szyję i dekolt. W zależności od objawów klinicznych , a zatem rodzaju zastosowanego urządzenia do usunięcia zmian chorobowych, bezpośrednio po zabiegu likwidacji rumienia lub teleangiektazji może wystąpić zaczerwienienie utrzymujące się do kilku godzin lub drobne strupki, które mogą utrzymać się do kilku dni.

Kosmetolog ustawia parametry światła IPL, dobierając je indywidualnie dla każdego klienta w zależności od lokalizacji naczyniaka, jego koloru, wielkości i grubości. Najlepsze efekty uzyskuje się, jeśli naczyniak znajduje się na twarzy, szyi lub dekolcie. Znacznie trudniej usunąć plamy na kończynach (to nadal duży problem terapeutyczny).

Zwykle należy wykonać cykl zabiegów (czasem nawet kilkanaście) w odstępach około 1 miesiąca. Każdy z nich trwa ok. 20-40 minut. Podczas zabiegu naświetla się całe naczynko. Impulsy IPL trwają bardzo krótko, tylko niewielką część sekundy i są odczuwalne jak ukłucia. Bezpośrednio po nim naczynko przybiera kolor ciemnofioletowy, ale siniak ten wchłania się w ciągu 7-14 dni. Po każdym kolejnym zabiegu naczynka stopniowo się rozjaśniają. Efektem końcowym jest rozjaśnienie go nawet o 80-90 %.