Trądzik pospolity należy do najczęściej występujących chorób skóry i dotyczy w różnym stopniu około 80% młodzieży. Może również pojawiać się u dorosłych po 25 roku życia, a również okresowo nawracać u kobiet po menopauzie. Następstwa nieleczonego trądziku to: zmiany barwnikowe, zmiany naczyniowe, blizny zanikowe, blizny przerosłe i keloidy. Zabiegi z wykorzystaniem VPL ULTRA PLUS to uznana metody leczenia trądziku aktywnego.

Światło VPL stymuluje uwalnianie tlenu w skórze, bezpośrednio zmniejszając ilość bakterii beztlenowych odpowiedzialnych za powstawanie zmian zapalnych. Efekty zabiegu to odblokowanie porów, aktywacja produkcji kolagenu i wygładzenie skóry. Specjalistyczna głowica VPL umożliwia ochładzanie się skóry w czasie trwania każdego impulsu, minimalizując dyskomfort podczas zabiegu.

Najlepsze efekty zabiegowe daje seria zabiegów wykonywanych w odstępach, co 2 tygodnie.

Na tydzień przed zabiegiem nie można stosować preparatów ani zabiegów wpływających drażniąco na skórę, np. depilacji, oraz preparatów samoopalających. Mężczyźni nie powinni się golić już na jeden dzień przed zabiegiem.